بخش سوم : این مطلب در ادامه دو بخش گذشته در رابطه با معرفی ۳۰ افزونه‌ ضروری وردپرس است . توسعه دهندگان سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس برای انعطاف پذیری بیشتر و بهره گیری از حداکثر توان آن، اقدام به ساخت و ارائه پلاگین ها و افزونه های بی شماری نموده اند . این افزونه ها که در حقیقت بعنوان ابزار های کمکی وردپرس به شمار می آبند ، به مدیران در ایجاد و توسعه محتوای وب سایت خود و حتی بهینه سازی آن کمک شایانی می کنند. البته کاربران نیز از امکانات ایجاد شده بی بهره نیستند. در بخش سوم مقاله ۳۰ پلاگین ضروری وردپرس می خواهیم شما را با مهمترین و ضروری ترین افزونه ها و پلاگین هایی که یک مدیر وب سایت وردپرسی به آنها نیاز دارد آشنا کنیم.

معرفی ۳۰ افزونه‌ ضروری وردپرس ( بخش سوم )

بخش سوم ۳۰ افزونه ضروری وردپرس :

در مطالب قبلی ، قسمت اول ۳۰ افزونه ضروری وردپرس و قسمت دوم ۳۰ افزونه کاربردی وردپرس را باهم مرور کردیم و تعداد ۲۰ عدد از ضروری ترین ، کاربردی ترین و مهم ترین پلاگین های وردپرسی را معرفی کردیم.

در قسمت دوم معرفی ۳۰ افزونه ضروری وردپرس ، توجه زیر را به ده تای بعدی جلب می کنیم :

Regenerate Thumbnails

۲۱ – افزونه Regenerate Thumbnails

پلاگین Regenerate Thumbnails دارای بیش از ۱ میلیون نصب فعال به صورت رایگان در مخزن وردپرس است، این پلاگین امکان بازسازی تصاویر شاخص و تغییر ابعاد آن‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

با یاری این پلاگین می‌توانید تصاویر شاخص و فایل‌های تصویری موجود در وبسایت خود را دوباره تولید کنید، تصاویر اضافی و بدون استفاده را حذف و ابعاد تصاویر را تغییر دهید.

Regenerate Thumbnails یکی دیگر از پلاگبن های ضروری وردپرس است که در هر وبسایتی ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید.

 

duplicator

۲۲ – افزونه Duplicator

پلاگین Duplicator بهترین پلاگین برای تهیه نسخه پشتیبان، کپی، انتقال و جابجایی سایت می‌باشد. نسخه رایگان این پلاگبن  از مخزن وردپرس قابل نصب است.

به کمک این پلاگین می توانید وب سایت خود را از هاستی به هاست دیگر منتقل کنید.

 

broken link checker

۲۳ – افزونه Broken Link Checker

پلاگین Broken Link Checker با بیش از ۷۰۰ هزار نصب فعال از دیگر پلاگین های ضروری وردپرس می باشد، این پلاگین رایگان کلیه پیوندهای داخلی و خارجی موجود در پست‌ها، صفحات، نظرات و غیره در سایت شما را جستجو کرده و پیوندهایی که دچار مشکل شده‌اند را شناسایی می‌کند.

پس از شناسایی پیوندهای خراب در سایت، امکان ویرایش پیوندها را مستقیماً از صفحه پلاگین برای شما فراهم می‌کند و از بروزرسانی و ویرایش دستی هر لینک جلوگیری می‌کند.

 

wp Redirection

۲۴ – افزونه Redirection

پلاگین Redirection با بیش از ۲ میلیون نصب فعال بهترین افزونه برای مدیریت تغییر مسیر در وردپرس است، با استفاده از این افزونه می-توانید کلیه لینک‌هایی که دچار مشکل شده و از دسترس خارج گشته‌اند مانند ریدایرکت ۳۰۱ و خطای ۴۰۴ را یافته و آن‌ها را برطرف کنید، این افزونه خطاهای موجود در سایت را کاهش داده و رتبه سایت شما را افزایش خواهد داد.

همچنین می‌توان تغییر مسیرهایی برای انتقال URL به صفحات، فایل یا وبسایت‌های دیگر تنظیم کرد. Redirection از مخزن وردپرس بصورت کاملا رایگان قابل نصب است.

 

TablePress

۲۵ – افزونه TablePress

پلاگین رایگان TablePress با بیش از ۸۰۰ هزار نصب فعال بدون نیاز به دانش کدنویسی امکان ساخت و طراحی جداولی زیبا را فراهم می‌آورد. با کمک TablePress می‌توانید با استفاده از کدهای کوتاه، جداولی ایجاد کرده و آن‌ها را در هر نقطه از وبسایت مانند صفحات، پست‌ها، ابزارک-ها و غیره قرار دهید.

جداول می توانند شامل هر نوع داده یا فرمول باشند. قابلیت‌هایی از جمله مرتب‌سازی، صفحه‌بندی و فیلتر کردن را برای کاربران سایت امکان‌پذیر می‌کند، همچنین امکان Import و Export جداول را در قالب‌هایExcel ،CSV ، HTML و JSON فراهم می‌آورد.

 

tinymce

۲۶ – افزودنی Black Studio TinyMCE Widget

پلاگین Black Studio TinyMCE Widget با بیش از ۶۰۰ هزار نصب فعال از دیگر افزونه‌های محبوب در وردپرس است که در زمینه ویرایشگر دیداری محتوا در ناحیه ابزارک‌ها به شما کمک فراوانی می‌کند. افزودن ابزارک متن با استفاده از ویرایشگر بصری در نوارهای کناری سایت، قابلیت سوئیچ بین حالت بصری و Html، قرار دادن فیلم و تصویر از کتابخانه وردپرس و بسیاری از ویژگی‌های دیگر از قابلیت‌های این پلاگین محبوب می‌باشد،

این افزودنی نیز از مخزن وردپرس ب صورت رایگان قابل نصب است.

 

Optimize Database in wp

۲۷ – افزودنی Optimize Database

پلاگین رایگان Optimize Database با بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال از افزونه های ضروری وردپرس بشمار می‌آید، این پلاگین جزو بهترین افزونه‌های پاکسازی و بهینه‌سازی دیتابیس وبسایت شما می‌باشد که اطلاعات اضافی و بلااستفاده از قبیل پست‌ها، صفحات، نظرات، هرزنامه، برچسب های استفاده نشده و غیره را با یک کلیک پاک می‌کند.

با این عمل به بهینه‌سازی دیتابیس خود کمک کرده و باعث می‌شود عملکرد و سرعت سایت خود را افزایش دهید.

 

MemberPress

۲۸ – افزونه MemberPress

پلاگین رایگان MemberPress یکی دیگر از افزونه های واجب وردپرس است که امکان ساخت و فروش دوره‌های آنلاین، ساخت انجمن‌های آنلاین و عضویت در وردپرس را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید برای دوره‌های خود اشتراک ایجاد کرده و دسترسی کاربران را به آن‌ها محدود کنید، این افزونه قدرتمند با تمام روش‌های پرداخت وجه و فروشگاه‌ساز آنلاین سازگاری دارد.

 

Jetpack

۲۹ – افزودنی JetPack

پلاگین Jetpack با بیش از ۵ میلیون نصب فعال جزو پلاگین های واجب وردپرس می‌باشد که استفاده از آن افزایش کیفیت سایت را به دنبال دارد، این پلاگین مدیریت و کنترل کاملی بر روی سایت داشته و دارای قابلیت‌هایی کاربردی و پیشرفته‌ای از قبیل بالا بردن امنیت سایت، بهینه‌سازی خودکار تصاویر، مدیریت ترافیک سایت، پشتیبانی از Akisment، آپدیت مداوم و مستمر و غیره می‌باشد.

 

wp Defender

۳۰ افزونه‌ ضروری وردپرس

۳۰ – افزونه Defender

پلاگین Defender با بیش از ۵۰ هزار نصب فعال از قدرتمندترین افزودنی های امنیتی در وردپرس محسوب می‌شود، این پلاگین کلیه فایل‌ های مشکوک و مخرب در وبسایت شما را شناسایی کرده و به شما اخطار می‌دهد تا با حذف آن‌ها امنیت سایت را افزایش دهید.

احراز هویت دو عاملی، محافظت در برابر حمله هکرها، مسدود کردن آی‌پی‌های مشکوک، فایروال، افزودن افراد به لیست سیاه، پشتیبان‌گیری خودکار، ارائه توصیه‌های امنیتی و بروزرسانی کلیدهای امنیتی برخی از امکانات پلاگین کاربردی Defender می‌باشد. نسخه رایگان آن در وردپرس قابل نصب است.

 

نتیجه گیری :

همانطور که در سه بخش ۳۰ پلاگین ضروری وردپرس خواندید، پلاگین های بسیاری برای کارکرد بهینه وب سایت های وردپرسی و البته مدیریت بهتر آنها وجود دارد که شما بسته به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید.

در صورتی که پلاگین های دیگری به ذهن شما می رسد که می تواند در کاربری بهتر وردپرس با ما در میان بگذارید.

 

 

 

نام‌نویسی حساب جدید